Le-Mans noter fra Motor Sport Sønderjylland.
Ikke mindre end 16 Officials fra Motor Sport Sønderjylland, er i år rejst til Le-Mans, for at bestride jobbet som Marshal.
De fleste af disse Marshals er erfarne Officials fra Sønderjylland, som i snart 7 år gentagne gange har været med på dette legendariske løb i Frankrig.
Jannik Pallesen, og Jan Sølbæk, som er de udfarne kræfter og ophavsmænd til disse turer, går 100% ind i deres hverv, og fungerer i Frankrig på lige fod med de franske Marshals.
Vi vil kunne se det Danske flag hænge på banden i sving 61 og 63, hvor vore Marshals har deres plads.
Følg vore Officials fra Motor Sport Sønderjylland direkte på deres hjemmeside Tumling hjemmeside Endnu er der ikke billeder på fra dette års løb, men Jannik har lovet at sætte nogle på så snart han får tid.
Vi ønsker vores forpost i Frankrig godt og fair løb.